Toyota C-HR Hybrid – Nissan Qashqai karşılaştırması
Toyota C-HR Hybrid ₺2.859.000'den, Nissan Qashqai ₺2.855.800'den başlıyor; Nissan Qashqai ₺3.200 daha ucuz. En hızlı versiyonlarında 0-100 km/s: Toyota C-HR Hybrid 9,9 sn, Nissan Qashqai 7,9 sn. Bagaj hacmi: Toyota C-HR Hybrid 388 L, Nissan Qashqai 455 L.
Son güncelleme: 17 Ekim 2026 · Kaynak: markaların resmi fiyat listeleri ve model sayfaları
Paylaş:WhatsAppXTelegramFacebook
Fiyat ve genel bilgiler
| Toyota C-HR Hybrid | Nissan Qashqai | |
|---|---|---|
| Başlangıç fiyatı | ₺2.859.000 | ₺2.855.800 |
| En yüksek fiyat | ₺3.577.000 | ₺4.529.200 |
| Donanım sayısı | 4 | 13 |
| Kasa | SUV | SUV |
| Yakıt | Hibrit | Benzin / Hibrit |
| Vites | Otomatik | Otomatik |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Güncel kampanya | 1 kampanya | 6 kampanya |
| Euro NCAP | 5 yıldız (2024) | 4 yıldız (2025) |
Teknik özellikler
| Toyota C-HR Hybrid | Nissan Qashqai | |
|---|---|---|
| Motor | 1.8 L 4 silindirli benzinli + elektrik motoru (tam hibrit) | 1.3 DIG-T 4 silindir benzinli Mild Hybrid · e-POWER (1.5 litre 3 silindir jeneratör + elektrik motoru) |
| Maksimum güç | 140 HP (103 kW, hibrit sistem) | 158 PS (Mild Hybrid) · 190 PS, Sport modda 205 PS (e-POWER) |
| Maksimum tork | 142 Nm (benzinli motor) · 185 Nm (elektrik motoru) | 270 Nm (Mild Hybrid) · 311 Nm, Sport modda 330 Nm (e-POWER) |
| 0-100 km/s | 9,9 sn | 9,2 sn (MH 4x2) · 9,9 sn (MH 4x4) · 7,9 sn (e-POWER) |
| Maksimum hız | 175 km/s | 199 km/s (Mild Hybrid) · 170 km/s (e-POWER) |
| Şanzıman | e-CVT | X-Tronic CVT (Mild Hybrid) · redüksiyon dişlisi (e-POWER) |
| Çekiş | 4x2 (önden çekiş) | 4x2 / 4x4 (Mild Hybrid) · 4x2 (e-POWER) |
| Yakıt tüketimi (WLTP) | 4,7-4,9 lt/100 km | 6,3–6,8 L/100 km (Mild Hybrid) · 4,4–4,5 L/100 km (e-POWER) |
| Uzunluk | 4.362 mm | 4.425 mm |
| Genişlik | 1.832 mm | 1.835 mm |
| Yükseklik | 1.558 mm | 1.625 mm |
| Dingil mesafesi | 2.640 mm | 2.665 mm |
| Bagaj hacmi | 388 L | 455–504 L (Mild Hybrid) · 452–455 L (e-POWER) |
| Boş ağırlık | 1.505-1.520 kg (sürücü dahil) | 1.465 kg (Mild Hybrid) · 1.624 kg (e-POWER) |
| Yakıt deposu | 43 L | 55 L |
Değerler markaların açıkladığı resmi verilerdir; donanıma göre değişenler donanım adıyla birlikte yazılır.
Donanım fiyatları
Toyota C-HR Hybrid fiyat listesi
| 1.8 Hybrid Flame e-CVT 2026 | ₺2.859.000 |
| 1.8 Hybrid Passion e-CVT 2026 | ₺3.112.000 |
| 1.8 Hybrid Passion X-Sport e-CVT 2026 | ₺3.419.000 |
| 1.8 Hybrid GR SPORT e-CVT 2026 | ₺3.577.000 |
Nissan Qashqai fiyat listesi
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Designpack 2026 | ₺2.855.800 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Skypack 2026 | ₺3.298.200 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Skypack 4x4 2026 | ₺3.510.300 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto N-Design 2026 | ₺3.631.600 |
| e-POWER 190PS Designpack 2026 | ₺3.668.400 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Platinum 2026 | ₺3.671.900 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Platinum 4x4 2026 | ₺3.815.400 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Platinum Premium 2026 | ₺3.819.600 |
| 1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS Auto Platinum Premium 4x4 2026 | ₺3.937.100 |
| e-POWER 190PS Skypack 2026 | ₺3.982.900 |
| e-POWER 190PS N-Design 2026 | ₺4.100.800 |
| e-POWER 190PS Platinum 2026 | ₺4.381.400 |
Sık sorulan sorular
Toyota C-HR Hybrid mı daha ucuz, Nissan Qashqai mi?
Nissan Qashqai daha ucuz: Toyota C-HR Hybrid ₺2.859.000, Nissan Qashqai ₺2.855.800 başlangıç fiyatıyla satılıyor (resmi anahtar teslim liste fiyatı; güncel kampanyalar ayrıca).
Hangisi daha hızlı?
Resmi 0-100 km/s değerlerine göre en hızlı versiyonlarda Nissan Qashqai daha hızlı: Toyota C-HR Hybrid 9,9 sn, Nissan Qashqai 7,9 sn.
Hangisinin bagajı daha büyük?
Nissan Qashqai daha büyük bagaja sahip: Toyota C-HR Hybrid 388 L, Nissan Qashqai 455 L (markaların açıkladığı standart bagaj hacmi).
Diğer karşılaştırmalar
Fiyatlar markaların açıkladığı tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlardır; kampanya, stok ve bayi koşulları için yetkili satıcıya başvurun.